Kim jesteśmy?

 

Z ogromnej pasji i marzeń zrodziła się idea uprawy winorośli w Miękini pod Środą Śląską – regionie, w którym tradycje winiarskie sięgają XIII wieku.

W tym wyjątkowym miejscu od 2001 roku Ewa i Lech Jaworek wraz z zespołem produkuje wyśmienite lokalne polskie wina.

Owoce zbierane są ręcznie, a wino – zanim trafi do butelek – długo leżakuje w dębowych beczkach, którym zawdzięcza odpowiednie aromaty. To jedna z pierwszych polskich winnic tego typu.

Nasza winnica to doskonałe miejsce na wypoczynek, degustację, zwiedzanie, bankiety lub spotkania biznesowe. Zapraszamy!

Ewa Lech Jaworek, Winnice, polskie wino, 05

Lech Jaworek, Winnice, polskie wino, 06

Co tworzymy ?

Głównym założeniem naszego przedsięwzięcia jest uprawa winorośli właściwej Vitis vinifera z przeznaczeniem na produkcję polskiego wina regionalnego, własnej receptury wina miodowego – Jaworek Miodowe oraz nalewek i destylatów owocowych na bazie miodu. Nasze wina składają się z takich odmian jak: Riesling, Pinot Gris, Solaris, Gewürztraminer, Chardonnay, Pinot Noir, Regent, Cabernet Cortis, Cabernet Dorsa, Merlot, Monarch, Dornfelder i inne.

Zobacz ofertę win

Winnice Jaworek, winiarnia, polskie wino, 07

Cudowne miejsce

Udało nam się odrestaurować i przywrócić dawną świetność zabudowaniom pochodzącym z osiemnastego wieku, sąsiadującym z winnicą. To tutaj odbywa się produkcja naszych trunków. Miłośników najlepszych polskich win zapraszamy na degustacje połączone ze zwiedzaniem winiarni oraz piwnicy, podczas którego sama właścicielka Ewa Jaworek opowiada bardzo ciekawą historię naszego miejsca.

Zobacz winnicę

Pokoje, Winnice Jaworek, 08

Wypocznij u nas

W winnicy znajdują się komfortowe pokoje oraz apartamenty dla naszych Gości. Dostępna jest również Restauracja serwująca pyszne potrawy z regionalnych produktów. Wyjątkowe miejsce oraz dobre polskie wina stanowią doskonałą okazję na udany wypoczynek – rodzinny lub we dwoje.

Zobacz pokoje

Restauracja, Winnice Jaworek, Dolny Śląsk, 09

Co organizujemy?

Organizujemy degustacje win, zwiedzanie winiarni i piwnicy, warsztaty winiarskie i sommelierskie, konferencje i szkolenia, imprezy integracyjne, ogniska i grille, przyjęcia okolicznościowe, kameralne wesela. Zapraszamy!

Imprezy integracyjne