Degustacja i Zwiedzanie

Winnice Jaworek są ważnym punktem na enoturystycznej mapie Polski. Dla odwiedzających nas gości udostępniona jest do zwiedzania winiarnia oraz piwnica.

W trakcie wizyty goście poznają historię miejsca, w którym znajduje się winnica, przybliżamy również proces produkcji oraz przeprowadzimy degustację komentowaną produkowanych u nas win zarówno dla osób indywidualnych, zorganizowanych grup oraz firm.

Degustacje miodów i win

Przy sprzyjającej pogodzie istnieje możliwość zwiedzenia również plantacji. Zakończeniem zwiedzania są degustacje win oraz miodów produkowanych w naszej winnicy.

Dla osób interesujących się uprawą winorośli, specyfiką pracy na winnicy oraz sposobem produkcji wina jakościowego według tradycyjnych metod prowadzimy warsztaty i szkolenia z enologii.

Program zwiedzania i degustacji

Zwiedzanie Winnic rozpoczynamy w winiarni – miejscu, gdzie powstaje wino. Nasi goście poznają proces jego produkcji od momentu winobrania do wprowadzenia gotowego produktu do sprzedaży. Kolejnym miejscem, udostępnianym Gościom do zwiedzania jest piwnica, w której od wielu lat leżakują historyczne roczniki win Jaworek. Godzinne, komentowane zwiedzanie winiarni i piwnicy to koszt tylko
30 PLN za osobę
.

Zwiedzanie odbywa się w wyznaczone dni lub za wcześniejszą rezerwacją – w tym celu należy kontaktować się telefonicznie lub poprzez e-mail.

Do degustacji proponujemy również obiad, kolację lub przekąski. Nasza restauracja mieści się w zabytkowym odrestaurowanym folwarku, w której serwujemy starannie dobrane dania przygotowywane ze specjalnie wyselekcjonowanych regionalnych produktów pochodzących z Dolnego Śląska.

Oferta może zostać zrealizowana w formie bonu podarunkowego. Aby poznać szczegóły wystarczy skontaktować się z nami – zapraszamy!

Informacje i rezerwacje:
tel. 71 396 09 94 lub 663 944 445
email: info@winnicejaworek.pl

Warsztaty sommelierskie

Koneserów i znawców win, jak również osoby, które zaczynają swoją przygodę z winem zapraszamy na warsztaty sommelierskie.

W trakcie takich spotkań można zdobyć wiedzę dotyczącą:

  • technik i sposobów degustacji win
  • umiejętności odnajdywania ich bukietu
  • dobierania smaku i aromatu win do indywidualnych potrzeb

Zapraszamy!

Degustacja Wina Wrocław

Winnice Jaworek, piwnica, Dolny Śląsk, polskie wino, degustacja wina

Winnice Jaworek, Dolny Śląsk, polskie wino

Winnice Jaworek, grona, polskie wino

Winnica Polska

Winnica Polska