Kim jesteśmy?

 

Z ogromnej pasji i marzeń zrodziła się idea uprawy winorośli w Miękini pod Środą Śląską – regionie, w którym tradycje winiarskie sięgają XIII wieku.

W tym wyjątkowym miejscu od 2001 roku Ewa i Lech Jaworek wraz z zespołem produkuje wyśmienite lokalne polskie wina.

Owoce zbierane są ręcznie, a wino – zanim trafi do butelek – długo leżakuje w dębowych beczkach, którym zawdzięcza odpowiednie aromaty. To jedna z pierwszych polskich winnic tego typu.

Nasza winnica to doskonałe miejsce na wypoczynek, degustację, zwiedzanie, bankiety lub spotkania biznesowe. Zapraszamy!

winnice-polskie-05

winnica-jaworek-01

Co tworzymy?

Głównym założeniem naszego przedsięwzięcia jest uprawa winorośli właściwej Vitis vinifera z przeznaczeniem na produkcję polskiego wina regionalnego, miodów pitnych bazujących na soku winogronowym oraz nalewek i destylatów owocowych na bazie miodu. Nasze wina składają się z takich odmian jak: Riesling, Pinot Noir, Regent, Solaris, Cabernet, Savignon Blanc, Chardonnay, Muskat Otonel, Gewürztraminer i inne.

Zobacz ofertę win

winnica-jaworek-02

Cudowne miejsce

Udało nam się odrestaurować i przywrócić dawną świetność zabudowaniom pochodzącym z osiemnastego wieku, sąsiadującym z winnicą. To tutaj odbywa się produkcja naszych win. Miłośników najlepszych polskich win zapraszamy na degustacje połączone ze zwiedzaniem winiarni oraz piwnicy.

Zobacz winnicę

Winnica Polska

winnica-jaworek-03

Wypocznij u nas

W winnicy znajdują się komfortowe pokoje oraz apartamenty dla naszych gości. Dostępna jest również Restauracja serwująca pyszne potrawy z regionalnych produktów. Wyjątkowe miejsce oraz dobre polskie wina stanowią doskonałą okazję na udany wypoczynek – rodzinny lub we dwoje.

Zobacz pokoje

winnica-jaworek-04

Co organizujemy?

Organizujemy degustacje win, zwiedzanie winiarni i piwnicy, warsztaty winiarskie i sommelierskie, konferencje i szkolenia, imprezy integracyjne, ogniska i grille, przyjęcia okolicznościowe, kameralne wesela. Zapraszamy!

Imprezy integracyjne

Winnica Polska

Winnica Polska